Shalom, to znaczy Witaj!

4 października 2012r gościliśmy uczniów z Izraela oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie.
Młodzież razem z panią Magdaleną Tojzą- koordynatorem projektu „Bo pamiętnik jest po to, żeby nie zapomnieć” (Because the diary is not to forget…) przeprowadziła z dziećmi warsztaty w formie zabaw, których produktem jest „Pamiętnik o Przyjacielu z przedszkola”.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PAMIĘTNIKA STARSZAKÓW
Projekt realizowany jest w ramach polsko- izraelskiej wymiany młodzieży. Partnerem projektu jest również Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję nauczyć się kilku słów w języku hebrajskim, obejrzały prezentację o Izraelu, nauczyły się piosenki improwizowanej ruchem pt. „Mój kapelusz ma 3 rogi”, wykonały piękny pamiętnik.

Młodzież przygotowała dzieciom białe koszulki podpisane imieniem napisanym w obu językach: polskim i hebrajskim.
Spotkanie wniosło w życie dzieci wiele wartości:
- tolerancję na inne europejskie narodowości,
- kontakt z językiem hebrajskim,
- rozumienie różnorodności kulturowej w Europie (pisanie od innej strony niż przyjęta w języku polskim, inny kształt liter, inny język, inny pejzaż kraju gości, współpraca z grupą dorosłych, ale jeszcze uczących się)
- doświadczanie gestów przełamujących bariery emocjonalne i społeczne: zabawy integracyjne ze śpiewem, używanie słów grzecznościowych w języku polskim i hebrajskim, słuchanie czytanego tekstu męskim głosem, podział ról podczas wykonywanie wspólnej pracy i wiele innych.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Idee Janusza Korczaka w formie książeczki cyfrowej

Zapraszamy do obejrzenia reportażu ze spotkania.

Comments are closed.