Strona Główna

Z KONTAKT (ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 10.05.2018 Art.11) Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Jędrzej Bajer tel. 533 80 70 40 lub e-mail: iod@odoplus.pl


UPRZEJMIE DONOSIMY, że…
Do zobaczenia, do przeczytania :) NA NOWEJ STRONIE
NOWY ADRES :-) NOWY ADRES :-) NOWY ADRES :-)
        pp5.glogow.pl

NOWY ADRES :-) NOWY ADRES:-) NOWY ADRES :-)


grudniowe  podsumowanie konkursu „ZOSTAŃ MISTRZEM SEGREGACJI”

NAKRĘTKI: Grupa II – 5,5 kg; Grupa III – 2,3 kg; Grupa IV – 3,9 kg
BATERIE: Grupa II – 38.8 kg; Grupa IV – 1,5 kg
MAKULATURA: Grupa III – 8,5 kg; Grupa IV 14,5 kg
ELEKTROODPADY:Grupa II – 4,5 kg;Grupa III – 10 kg;Grupa IV – 4,0 kg
ZACHĘCAMY.POZDRAWIAMY. BRAWO MY :)

Koordynatorka D.J.


Drodzy Rodzice, decyzją Pana Prezydenta Miasta, czas pracy przedszkola w dniu 31 grudnia 2018 SYLWESTER, ulega zmianie i trwać będzie do godziny 14.00


DRODZY RODZICE :)   LICZBA 5 DZIECI, ZAPISANYCH NA WIGILIĘ NIE SPEŁNIA OKREŚLONYCH WYMOGÓW ZAWARTYCH W STATUSIE PRZEDSZKOLA, KTÓRE DEFINIUJĄ MINIMUM 10 DZIECI KONIECZNYCH DO OTWARCIA PLACÓWKI. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM DNIA 24. 12. 2018 – WIGILIA PRZEDSZKOLE JEST ZAMKNIĘTE


Drodzy Rodzice, decyzją Pana Prezydenta Miasta, czas pracy przedszkola w dniu 24 grudnia 2018 WIGILIA, ulega zmianie i trwać będzie do godziny 14.00


W okresie wakacyjnym 2019, następujące placówki przedszkolne będą dyżurowały w miesiącu:

LIPCU: PPnr9, PP nr10, PP nr 15
SIERPNIU: PP nr 5, PP  nr 17, PP nr 20


Już po raz kolejny straszaki z naszego przedszkola miały okazję odwiedzić SP 9. Tym razem dzieci wraz  z młodzieżą szkolną i ich nauczycielami piekły i samodzielnie dekorowały świąteczne pierniczki. Już na miejscu degustowały własnoręczne wypieki ale również wróciły ze słodkimi paczuszkami do przedszkola. Dziękujemy za zaproszenie:)


… kartka z kalendarza DZIEŃ ŚW.MIKOŁAJA


SPOTKANIA BOŻONARODZENIOWE W PRZEDSZKOLU!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW
Grupa I – wtorek,18 XII godz. 15.30
Grupa II – czwartek, 20 XII godz. 16.00
Grupa III – środa 19, XII godz. 16.00
Grupa IV- poniedziałek, 17 XII godz. 16.00
Grupa V – wtorek, 18 XII godz. 16.00
Zapraszają Dzieci i Panie :)


Nasze przedszkole przyłącza się do charytatywnej akcji stowarzyszenia OTWARTE DRZWI  „Cztery kółka dla Zuzi”.

19 grudnia  w MOK-u odbędzie się koncert połączony ze zbiórką pieniędzy dla Zuzi oraz paczek dla bezdomnych. W naszym przedszkolu prowadzona będzie od 6 grudnia do 18 grudnia  zbiórka pieniędzy do puszki  na wózek inwalidzki  dla Zuzi. Zachęcamy również do DOBROWOLNEGO PRZYGOTOWANIA gotowych mini paczek świątecznych dla ludzi bezdomnych - artykuły higieny osobistej (szczoteczka do zębów, pasta, krem, dezodorant, mydło itp), oraz wierzchnie elementy garderoby zimowej- wyłącznie nowe rzeczy,szalik, czapka, rękawiczki ; zapakowane z dopiskiem „Dla Pani” lub „Dla Pana”. Paczki składamy w szatni, w oznakowanym miejscu  do 18 grudnia – w tym dniu zebrane paczki przekazujemy organizatorom .  W IMIENIU ORGANIZATORÓW:  Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Radio ELKA, Gmina Miejska Głogów, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi – dziękujemy:)

„POMAGAJĄC INNYM , POMAGASZ I SOBIE”


…listopadowe podsumowanie konkursu
„ZOSTAŃ MISTRZEM SEGREGACJI”
NAKRĘTKI:
Grupa I – 5.1 kg
Grupa II – 14 kg
Grupa III – 4 kg
Grupa IV – 84,7 kg
BATERIE:
Grupa I – 15,4 kg
Grupa III – 1 kg
ELEKTROODPADY:
Grupa II – 3 kg
Grupa III – 1.5 kg
Grupa IV – 24,2 kg
ZACHĘCAMY POZDRAWIAMY BRAWO MY :)
Koordynatorka D.J.


OCZEKUJEMY :)

Radzie Rodziców dziękujemy  za MIKOŁAJKOWĄ organizację, która ruszyła pełną parą:)


kartka z kalendarza Dzień Pluszowego Misia :)

Dziękujemy Radzie Rodziców za „organizację” chętnych Rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali super dzień dla wszystkich przedszkolaków: Grupa I – Mama Poli; grupa II Mama Agatki i Ani; grupa  III Mama i Tata Borysa oraz Tata Poli; grupa IV Tata Zosi; grupa V – Mama Simone. DZIĘKUJEMY :)


Drodzy Rodzice,  przypominaMY :)

21 XI, środa, odbędzie się  II Przegląd Tańca Ludowego „Tańcem malowane”spotkanie wszystkich grup wiekowych.Prosimy, przypominając, aby przygotować dzieciom elementy garderoby zgodnie z sugestią podaną na indywidualnych karteczkach(lub prosimy doczytać na info. w holu). DZIĘKUJEMY :)

DZIĘKUJEMY, BARDZO DZIĘKUJEMY glogow-info :)       

 


…kartka z kalendarza

20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka …spraw, aby każdy dzień był wyjątkowy :)

„Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać. I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać……mogę uczyć się wszystkiego co mnie zaciekawi i mam prawo sam wybierać z kim się będę bawić…”


DRODZY RODZICE

Tradycyjnie w listopadzie organizujemy warsztaty integracyjno-edukacyjne o charakterze patriotycznym, w tym roku szczególne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt: „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem” 19 XI (poniedziałek). Zaproszeni goście: żołnierz z IV Batalionu Inżynieryjnego oraz Zespół Tańca Ludowego Cis ( Zespół  Szkół  Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie). Prosimy o przygotowanie dzieciom garderoby z elementami barw narodowych. Będziemy śpiewać, tańczyć i deklamować w języku polskim. Dziękujemy za współpracę :)

DZIĘKUJEMY, BARDZO DZIĘKUJEMY glogow-info :)


… i nasze przedszkole przyłącza się do „Rekordu dla Niepodległej” Piątek, 9 listopada 2018r, o godzinie 11.11

Prosimy, aby dzieci w tym dniu były w garderobie z elementami biało-czerwonymi. Bardzo dziękujemy z współpracę:)


Serdecznie dziękujemy za „odrobienie” zadania domowego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”. Rodziny, które podzieliły się z nami pracami plastycznymi:
Grupa I: Antoś z Mamą.
Grupa II: Olek z bratem Szymonem i Mamą. Ada z Mamą.
Grupa III: Ignaś z Tatą.
Grupa IV: Gabrysia, z Mamą, Tatą i Koleżanką Mamy z pracy(dwie prace). Zosia z Mamą. Martynka z Mamą (dwie prace). Martynka z Jasiem.


październikowe podsumowanie konkursu „ZOSTAŃ MISTRZEM SEGREGACJI”
NAKRĘTKI:
Grupa V – 20,9 kg
Grupa IV – 10,1 kg
BATERIE:
Grupa V – 20,2 kg
Grupa II – 17.8 kg
Grupa IV – 3,6 kg
ELEKTROODPADY:
Grupa IV – 4.3 kg
ZACHĘCAMY
POZDRAWIAMY
BRAWO MY

Koordynatorka D.J.


„Baśnie tysiąca i jednej nocy” - baśniowy świat opowiedziany poprzez muzykę, słowo oraz piękne stroje Dalekiego Wschodu – PIERWSZY KONCERT ORGANIZOWANY PRZEZ LUBUSKIE CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ I KONCERTOWEJ  – 24.X 2018 :)


   


Niezwykłe odwiedziny w grupie IV :)

Kotki Milunia i Kizia Mizia w ramach realizacji tygodniowej tematyki: zwierzęta domowe ,zawitały do przedszkolaków. Kotka Milunia była pod opieką  Mamy i starszej siostry Natalii – Oli, natomiast Kizia Mizia była pod opieką Mamy Zosi. Kotki posiadały  aktualną kartę zdrowia. Dzieci miały okazję do obserwowania zwierząt, dzielenia się swoimi odczuciami, wrażeniami. A przytoczone poniżej zdania dzieci, świadczą o ogromnej trosce i życzliwości w stosunku do kotków: „My kotka głaskaliśmy, kotek był czaro-biały, obwąchiwał wszystkie meble, poczęstowaliśmy go mlekiem, ale pytaliśmy mamę Natalii czy możemy, kotek był najpierw przestraszony, bo machał ogonkiem, a to oznacza zdenerwowanie, potem się uspokoił i już nie machał ogonkiem. Kizia Mizia tez się nas na początku bała, bo wchodziła za meble, za pudełko, wszędzie się chowała, miała miodowe oczka, świeciły się jej w ciemnościach… widzieliśmy to bo weszła do półki, gdzie było ciemno. Pamiętaliśmy o umyciu rak po zabawie z kotkiem”. Dziękujemy za odwiedziny :)

   


Zaproszenie  dla całych RODZIN z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości…zachęcamy do wykonania zadania domowego „POLSKA – MOJA OJCZYZNA” .Praca plastyczna- techniki dowolne; format dowolny; prace przynosimy do 7 listopada 2018. Wystawa będzie udostępniona 8.11.2018. DziękujeMY za współpracę :)
PIERWSZA RODZINNA PRACA JUŻ JEST – Gabrysia grupa IV  – dziękujemy


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 15 X

W tym dniu cała społeczność przedszkolna zgromadziła się w jednej sali. Corocznym zwyczajem, każda z grup prezentowała swoje umiejętności wokalno-taneczne. Pani Dyrektor z uroczym uśmiechem, pasując ogromnym lizakiem witała nowych przedszkolaków :) Życzymy samych uśmiechniętych i zdrowych dni :)11 października, grupy IV i V uczestniczyły  w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Spotkanie odbyło się w  Szkole Podstawowej nr 9. Przedszkolaki czynnie brały udział w m.in w warsztatach o tematyce:  Moje laboratorium Stoliczku nakryj się – pracownia kulinarna; Jesienne warsztaty plastyczne w bibliotece. SP9 – dziękujemy :) za zaproszenie; ciekawie poprowadzone spotkanie i super organizację. :)


9 października 2018  w naszym przedszkolu, odbył się PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY. O godzinie 10.00 wszyscy pracownicy  i Dzieci usłyszeli sygnał i zapowiedź w głośnikach  radioli o niezwłocznej ewakuacji. Każda z grup, pod opieką dwóch osób dorosłych, udała się na miejsce zbiórki (teren ogrodu przedszkolnego, oznaczonego symbolem ZBIÓRKA). Była to okazja do sprawdzenia stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru -  każda grupa przedszkolna oraz wszyscy pracownicy -  wzorowo poruszali się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji w kierunku miejsca zbiórki.Na koniec Pani Marzenka zanotowała stan każdej z grup  i podała Pani Dyrektor. Alarm odwołano. InformujeMY, iż akcja ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie :)


… kartka z kalendarza

Światowy Dzień Poczty;  Międzynarodowy Dzień Pisania Listów 9  października rozpoczyna Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Drugi rok z rzędu nasze przedszkole włącza się w akcję. I tym razem każda z grup wraz ze swoimi paniami wspólnie redaguje „prawdziwe” listy, ręcznie pisane. Utrwalimy lub poznamy pojęcia: adresat, nadawca, znaczek, koperta, list…. Ciekawi jesteśmy reakcji Adresatów. Szepniemy Wam na uszko, że adresatami  są  m. in prawdziwy św. Mikołaj :) ;  kolega, który uczęszcza do szkoły i przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola. Zachęcamy i Państwa do kultywowania tej tradycji. Czas mamy do 15 października lub …każdy kolejny dzień przez cały rok.

Do napisania się z Państwem :)


Dnia 03. X. wszystkie dzieci 4. 5. i 6-letnie  uczestniczyły w spektaklu teatralnym w MOK-u pt.: „Różnorodność kultur Europy”. Oto frag. zapisu z krótkiego wywiadu z przedszkolakami , zanotowanego przez przedszkolną reporterkę :) „…podobała mi się muzyka i migające światła…podobał mi się byk…i potwór, który gonił takiego byka, ale to się skończyło dobrze, bo potwór wybuchł…a mi się podobała pani lecąca helikopterem…podobało mi się jak mówili miłe słowa: kocham, proszę, dziękuję i jak było mówione fabryka czekolady…najlepsze było zakończenie: dobro zwyciężyło nad złem” :)


1.października przypada globalne święto muzyki.  Dla przedszkolaków była to świetna okazja do SPECJALNYCH :) muzycznych niespodzianek. Był śpiew, muzykowanie, pląsy,rytm, przestrzeń i …ekspresje taneczne z chustami m.in to utworów Lot trzmiela, Cztery pory roku – Jesień. Muzyka jest w koło…. :)


W piątek, 28.IX, grupa III wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 1 ul. Budowlanych1o. Dzieci  z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zwiedzały bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki oraz dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem. W ramach akcji „Głośnego czytania”, pani bibliotekarka przeczytała książeczkę Beaty Majchrzak „Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie. Dziękujemy :)

             


 Dnia 28 września, grupa IV i V  odwiedziły  Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Dzieci miały możliwość  obejrzenia wystawy recyklingowo-upcyklingowej, realizowanej w ramach „Głogowskich Dni Recyklingu 2018” pod patronatem Prezydenta Głogowa, finansowane przez Gminę Miejską Głogów i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Projekt ten jest propagowaniem wiedzy ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami oraz właściwego postępowania z nimi. Działania skierowane są m.in do dzieci przedszkolnych, które miały możliwość zobaczyć, porozmawiać, posłuchać o „drugim życiu odpadów”   Dziękujemy Panu Maciejowi i Waldemarowi za pasjonujące spotkanie :)

ps. Każde dziecko otrzymało książeczkę pt „Jak Głogosia wyleczył niechęć do segregacji śnieci „


  


OGÓLNOPOLSKA AKCJA  „SPRZĄTANIE ŚWIATA”pogoda dopisała, więc mogliśmy wykazać się pracowitością :) Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki wszystkie Przedszkolaki ruszyły w teren. Plac przedszkolny – grupy młodsze; okolice osiedla (w tym park i stadion) grupy starsze.  Posegregowane śmieci do odpowiednich worków, czekaj na odbiór :) Brawo MY :)


…uprzejmie donosimy :) zakończono prace remontowe przy ogrodzeniu…” furtka szeroko” na wita :) i drugi donos przypominający… w   holu szatni przedszkola, gdzie zainstalowany jest monitor TV, przez cały rok  prezentujemy AKTUALNE zdjęcia Państwa pociech


Kartka z kalendarza…

W poniedziałek zawitała do naszego przedszkola Jesień wraz ze swoją koleżanką Wiewiórką. Dzięki nim w każdej sali poczuć było można nową porę roku- były tańce, piosenki oraz zagadki w tej tematyce. Wszystkie dzieci dostały pyszne i soczyste gruszki- jesienne dary. Dziękujemy za odwiedziny :)

   


Przedszkolaki z grupy IV i V, chcąc uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego wysłały symboliczne kartki w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię”. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w tej akcji mającej na celu połączenie pokoleń a tym samym sprawienie nieoczekiwanej radości adresatom.  Oto fragmenty wysłanych życzeń:

,,Dziękujemy za to, że możemy żyć w kraju gdzie nie ma wojny, chodzić do przedszkola i nie martwić się o nic”. ,,Dziękujemy za poświęcenie, już wiemy kto jest bohaterem…”. „życzymy dużo miłości, zdrowia, pomyślności”. „Dziękujemy za uratowanie nas…bo to dla nas bardzo ważne, że możemy mówić po polsku”. :)

      


Kartka z kalendarza 20 września…

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka… również w naszym przedszkolu był to wyjątkowy dzień. Pogoda dopisała, więc cała społeczność przedszkolna  zebrała się na placu zabaw. Było „Sto lat” i taniec pań dla wszystkich przedszkolaków, rozwiązywanie quizu wiedzy o „życiu” przedszkolaka :) Radość towarzyszyła nam również podczas wspólnych tańców i  śpiewów. BRAWO MY :)

               


Najstarsze przedszkolaki z grup 3, 4 i 5 w dniu 11.09.2018 miały okazję poznać jedną z dyscyplin sportowych jaką jest tenis ziemny. Dla niektórych z nich była to pierwsza przygoda z tym sportem. Dzieci poznały budowę rakiety tenisowej oraz próbowały swoich sił na korcie w Tennis Kul Club. Dziękujemy trenerom:Maciejowi i Andrzejowi :)


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Bardzo proszę o przybycie każdej Rady Rodziców Grupy 2018/2019 oraz Rady Rodziców Przedszkola z roku szkolnego 2017/2018 na zebranie w dniu 20.09.2018  (czwartek ) godz. 16.00 w celu :
-podsumowania działalności Rady Rodziców Przedszkola w roku szkolnym 2017/2018
-wyłonienia nowej Rady Rodziców Przedszkola
-wyboru Ubezpieczyciela dzieci
-innych organizacyjnych ustaleń                                                                                                Z poważaniem   Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5


… przypominamy SESJA FOTOGRAFICZNA „Kucharz”- wtorek 18.09.2018r.

Tradycyjnie – zdjęcia do wykupienia TYLKO dla chętnych. Zdjęcia będą dostępne na przełomie października-listopada, o czym wcześniej Państwa poinformujemy :)


Drodzy Rodzice, do końca września b. r. powinny trwać jeszcze prace remontowe przy wymianie ogrodzenia. W związku z tym,  prosimy swoje kroki kierować   w stronę bramy wjazdowej→   →   →    →   → Dziękujemy za zrozumienie.


ZAPROSZENIE
13 września 2018 r godz. 16:00 zapraszamy RODZICÓW na
spotkanie organizacyjne.
W spotkaniu uczestniczyć będą: DYREKTOR I NAUCZYCIELE-WYCHOWAWCY.


Uprzejmie „donosimy”, iż chwilowo jest niedostępna galeria aktualnych  zdjęć na naszej stronie www. Jednak w   holu szatni przedszkola, gdzie  zainstalowany jest monitor TV w dalszym ciągu  prezentujemy AKTUALNE zdjęcia Państwa pociech :)


„Poradnik bezpiecznego wypoczynku” -poradnik dla rodziców i opiekunów, dotyczący przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek (dostępny na stronach MEN).   Przypominamy również, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało adresy bazy wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl – sprawdzenie wiarygodności organizatora wypoczynku.


KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!!!

Wakacje już pukają w Wsze okienka i razem ze słoneczkiem się do Was uśmiechają, zapraszając do wakacyjnej przygody. Życzymy Wam wiele radości i świetnej zabawy oraz bezpiecznego wypoczynku letniego :)

12. 06.2018r. na placu przedszkolnym odbyło się SPOTKANIE RODZINNE „Tańcem malowane”.   Każda z grup miła możliwość prezentacji tańca. Wszystkie dziewczynki zaśpiewały „Głogowianka jestem” do melodii ” Łowiczanka…”. Była piosenka dla mamy i taty i chóralne STO LAT. Nie zabrakło życzeń, laurek i wzruszeń.


 11.06.2018 r. czworo dzieci z naszego przedszkola uczestniczyło w III Festiwalu Sztuki Własnej „Zatoka Twórczości”-”Pocztówka do przyjaciela”. Finałowa gala, podczas której dzieci z PP-19 zaprezentowały piękny program artystyczny, odbyła się w MOK-u, a patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Głogowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki za uczestnictwo :)


Dzień Dziecka 2018

7 czerwiec  OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA Tradycyjnie, zabawy na powietrzu oraz niezliczone atrakcje towarzyszące wprowadziły dzieci w radosny nastrój. Organizatorem była Rada Rodziców, a w opiece nad dziećmi wspierali nas uczniowie SP nr 9. Bardzo dziękujemy za pomoc. Wśród atrakcji można m.in wymienić: zabawy animacyjne  z Myszką Miki, gałkowane lody, dmuchańce,  doświadczenia, zabawy badawcze  „Mały chemik”, ciasta, ciasteczka pieczone przez rodziców. Drodzy Rodzice w imieniu dzieci BARDZO DZIĘKUJEMY :)


6 czerwca dzieci z grupy I i II zostały zaproszone do Miejskiego Żłobka Integracyjnego „Dom nad strumykiem”prezentacja taneczno- wokalna  naszych przedszkolaków, jako uświetnienie Dnia Rodziny organizowane w tejże placówce. Dziękujemy i polecamy się również na przyszłość :) glogow-info. Dziękujemy :)


„Tańce i hece przy bibliotece” 6 czerwiec. Nasze coroczne występy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul.Budowlanych  by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień dziecka. Oprócz naszych przedszkolaków z grupy III, IV i V prezentowały się artystycznie dzieci z   Przedszkola Niepublicznego Promyk, Przedszkola Publicznego nr 7 oraz  z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych. Dziękujemy za integrację :)


5 czerwca Olimpiada Międzyprzedszkolna. Organizatorem, jak co roku jest Przedszkole nr 7. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy V.  wszystkie dzieci spotkały się  na boisku  Szkoły Podstawowej nr 6. glogow-info. Dziękujemy


Pani Grażyna Sroczyńska, głogowska podróżniczka odwiedziła nasze przedszkole. Podczas spotkania, pokazując zdjęcia i filmy ze swoich podróży opowiadała dzieciom o wielu ciekawych miejscach, ludziach i fantastycznych przygodach, których sama doświadczyła. Na koniec spotkania, chętne dzieci (przygotowaną z domu rodzinnego – wcześniejsze ogłoszenie), symbolicznie „złotówką” wsparły zbiórkę pieniędzy na budowę studni w Afryce. Dziękujemy :)


W dniach 4 i 5 czerwca, grupa I i II zostały zaproszone do Komendy Policji. Dzieci miały możliwość zwiedzać budynek komendy: wejść do dyżurki, sali więziennej, dotknąć pałki policyjnej, kajdanek oraz zadać policjantom wszystkie nurtujące je pytania na temat ich pracy. Dziękujemy :)


„… dzieci, dziatwa, dzieciny, milusińscy, latorośle, dzieciaczki” – ich małe i duże marzenia :)


W  poniedziałek 28.05.2018 r., reprezentanci naszego przedszkola z grupy IV,  mieli okazję uczestniczenia w Pikniku Europejskim organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne PROMYK. Tym razem przedszkolaki poznawały historię i ciekawostki z Danii. Były zagadki, krzyżówka, malowanie farbami wybranych baśni Andersena oraz budowanie wieży z kartonów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!


„…mama, mamusia,mateńka, matka…”


„Głogowianka jestem, dana, dana, dana,
Mogę śpiewać tańczyć do białego rana”.

23 maja,Przegląd Tańca Ludowego „Tańcem malowane” – spotkanie wszystkich grup wiekowych  oraz zaproszonych gości :)  glogow – info – dziękujemy :)


KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE

w każdą środę 12.00-14.00


…”w naszym ogródeczku zrobimy porządki…”


„Posadziła Agata w ogrodzie dwie róże.
Róże rosły i rosły, dziś obie są duże.
Obie pięknie zakwitły ze słońcem w koronkach.
Jedna róża jest biała, a druga czerwona.
Nim Agata dwie róże do bukietu zerwie –
zapytajcie, co znaczy biel róży i czerwień”.

T. Kubiak


W czwartkowy poranek 26.04.2018 r najstarsi reprezentanci naszego przedszkola Michał z gr IV i Michał z gr, V zmagali się w I edycji międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy „Głogów- Moja Mała Ojczyzna”. Patronat nad tym konkursem organizowanym przez PP 17 objął prezydent naszego miasta. Zawodnicy dzielnie rywalizowali z kolegami z innych placówek, recytując między innymi wiersze i popisując się dużą wiedzą. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy :)


25 kwietnia, dzieci z grupy V odwiedziły Filię nr 1 Miejskiej  Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych. Przedszkolaki były pasowane na czytelnika i złożyły uroczystą przysięgę czytelniczą. Bardzo chętnie rozwiązywały zadania, aktywnie współpracując z Paniami Bibliotekarkami. Dziękujemy :)  


Najstarsze przedszkolaki odwiedziły w miniony wtorek (24.04.2018) Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Miały okazję zgłębić wiedzę na temat głogowskich legend i poznać historię zamku książąt głogowskich. Na koniec ciekawych zajęć wykonały pracę plastyczną obrazującą „Księżną i gołębia”- najbardziej ze znanych legend naszego miasta. Dziękujemy :)

Dnia 19 kwietnia,  przedstawiciele grupy III Hania, Oliwia, Nadia i Jaś reprezentowali nasze przedszkole w konkursie na scenkę teatralną „Grunt to dobre wychowanie, czyli savoir vivre dla dzieci”.  Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne nr 20.Przyznano m. in. dwa równorzędne pierwsze miejsca. Uprzejmie donosimy :) że jesteśmy laureatami I miejsca. Dzieci z grupy III prezentowały etiudę teatralną pt. „Królewna Gburka” . GRATULUJEMY :) glogow-info  i PP nr 20 dziękujemy :)

           


17 kwietnia, wszystkie grupy uczestniczyły w  warsztatach edukacyjno-ruchowych „Poznaj swój kraj – cudze chwalicie, swego nie znacie”.  Dzieci z Martynką – animatorką zwiedzały m.in. Zakopane, Kraków, Warszawę… tańczyły trojaka, krakowiaka i polkę warszawską. Zabawy zorganizowała firma Prepublika. Dziękujemy :)


Dnia 12 kwietnia odbyły się warsztaty integracyjne z całą społecznością przedszkolną „Wiosno, wiosno  ach to ty”. Dziękujemy Rodzicom za wykonanie wiosennych kwiatów ; Radzie Rodziców za przybycie; glogow-info za zatrzymanie chwil w kadrze :)


Dnia 9 kwietnia, grupa III, IV i V odwiedziła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im Franciszka Liszta. Przedszkolaki uczestniczyły jako publiczność w „Koncercie wielkanocnym”. Na scenie prezentowali się uczniowie poszczególnych klas muzycznych. Oklaskiwaliśmy m.in nasze byłe absolwentki: Paulinkę i Michalinkę. Dziękujemy :) DNI OTWARTE w Szkole Muzycznej  17 kwietnia od godz.17. 


… a tymczasem w naszym ogródku panoszy  się :) WIOSNA  !!!


Dnia 05.04.2018 r. Reprezentanci grupy III uczestniczyli w IV. Międzyprzedszkolnym Przeglądzie  4 Pory Roku: w poezji,  piosence i zabawie ze śpiewem oraz plastyce. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Niepubliczne Tęczowe Nutki w Głogowie. Oprócz naszego przedszkola, byli reprezentanci z  PP 20, PP 21 oraz  przedszkola niepubliczne Akademia Pana Kleksa i Promyk. Honorowym gościem była Zastępca Prezydenta Miasta Głogowa Pani Bożena Kowalczykowska. Każda grupa dzieci prezentowała: dwa wiersze, jedną piosenkę zaśpiewaną przez solistę z towarzyszeniem kolegów z grupy oraz taniec. prezentowane były również prace plastyczne wykonane przez poszczególne placówki. Nasze przedszkole przedstawiało porę roku: LATO. Serdecznie dziękujemy organizatorom za otrzymane NIESPODZIANKI, z którymi podzieliliśmy się z pozostałymi dziećmi i słodki poczęstunek :)UWAGA RODZICE ZAINTERESOWANI ZAPISEM DZIECKA DO DYŻURUJĄCEGO  PRZEDSZKOLA NA OKRES WAKACJI 2018!

Zapisy dzieci na miesiące wakacyjne odbywać się będą w przedszkolu, do którego rodzice planują zapisać dziecko w terminie od 09.04.2018r. do 26.04.2018r

PRZYPOMINAMY - przedszkola dyżurujące na terenie Głogowa w wakacje 2018: LIPIEC 2018: PP -3,   PP – 20, PP – 21

SIERPIEŃ  2018: PP – 1, PP – 2, PP – 6


 UWAGA!!!  ZMIANA TERMINÓW

Rekrutacja do przedszkola dla rodziców dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy, Uruchomienie SYSTEMU dla osób zainteresowanych zapisem dziecka do przedszkola. Składanie wniosków w przedszkolach pierwszego wyboru przez rodziców/opiekunów prawnych do 4 kwiecień 2018. godz. 15.00 Udostępnienie rodzicom informacji o dzieciach zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do poszczególnych przedszkoli 19 kwiecień 2018. godz. 15.00 SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE Przedszkole - REKRUTACJA ZAPRASZAMY :)


…na ten szczególny czas dobrych chwil, słońca w duszy, radości wokół i po prostu pięknie żyjmy :)                                                                                         …wiosenno-świateczne pozdrowienia przesyłają Pracownicy Przedszkola Publicznego nr5 :)


22 marca przedszkolaki z grupy IV i V miały okazję zobaczyć, jak zrobić wielkanocną ozdobę i stroik. Były też zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz słodkie zajęcia cukiernicze. Spotkanie to odbyło się  w formie  warsztatów, w ramach powiatowych Prezentacji Wielkanocnych, zorganizowano w Zespole Szkół przy ul. Jedności Robotniczej. Dziękujemy :)


„Siedzi wiosenka w swojej chatce przy ciasteczkach i herbatce.Promień słońca to zobaczył: Wiosno, wiosno, czas do pracy„.


15 marca po raz kolejny dzieci z najstarszych gryp IV i V. odwiedziły mury SP 14. Tym razem wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych dla starszaków z okolicznych przedszkoli. Dzięki świetnej zabawie dzieci mogły poznać smak zdrowej rywalizacji i propagować sportowy styl życia. Dziękujemy za zaproszenie i słodkie trofea.
Natomiast  8. marca 2018 r. przedszkolaki z grupy IV. i V. miały okazję odwiedzić SP 14 z okazji Dni Otwartych Szkoły. Przyszli uczniowie wzięli udział w zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej- zwiedzili pracownię przyrodniczą, matematyczną i salę gimnastyki korekcyjnej. Mieli również możliwość obejrzenia sekretariatu i gabinetu pani dyrektor. Dziękujemy :)

„Żegnaj zimo, żegnaj zimo, idź już czas… wszyscy cię żegnamy pa pa pa”.  6 marca odbyły się warsztaty integracyjne z całą społecznością przedszkolną:  tańcem, słowem i piosenką „Żegnamy zimę”. Każda grupa miała możliwość prezentacji swoich umiejętności wokalno-tanecznych. Ponadto tańczyliśmy m.in.z chustami do utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku-zima”. Na koniec rozgrzaliśmy się  do utworu Chocolate choco choco przy tablicy multimedialnej :)


Dnia 1 marca, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty integracyjne z okazji Dnia Kota. Zachęciłyśmy rodziców, aby w tym dniu dzieci miały na sobie elementy „kocie”- np. uszka lub maski…. sweterki, bluzeczki z wizerunkami kotka…. namalowane wąsiki. Rodzicom – dziękujemy. W ramach niespodzianki dla dzieci – Panie przygotowały teatrzyk „O kotku i koguciku”. Paniom – dziękujemy. Bym był taniec, śpiew, zagadki i pamiątkowe dyplomy dla każdego przedszkolaka. Niech moc będzie z kotami :) glogow-info Dziękujemy :) Uprzejmie „donosimy”, iż od nowego roku kalendarzowego 2018 w holu szatni, zainstalowany jest monitor TV. Prezentujemy zdjęcia Państwa pociech :) relacje z udziału dzieci w przedsięwzięciach realizowanych razem z przedszkolami, biblioteką, szkołami, ale przede wszystkim działania, w które zaangażowane są wszystkie dzieci w naszym przedszkolu: warsztaty integracyjne, zajęcia edukacyjne, spacery, wycieczki, czas wolny dzieci, spotkania z Rodziną  itp. ps. OSOBY  „złapane” w kadrze, wyraziły zgodę na umieszczenie swoich wizerunków na naszej stronie www :) dziękujemy:)                                                                                       


15 lutego w naszym przedszkolu,dzieci oglądały  teatrzyk pt.„Wędrówka do Panamy”. Była to opowieść o podróży dwóch przyjaciół – niedźwiedzia i tygrysa – do Panamy, krainy ich marzeń. Przesłanie spektaklu: „Zawsze warto marzyć i iść za swoimi marzeniami”- dzieci z uwagą śledziły przygody głównych bohaterów :)


„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła . Tłusty czwartek – rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Więc smacznie zaczęliśmy we wszystkich grupach. Do zdjęcia ustawiliśmy się tak, abyśmy zmieścili sie całą grupą. Potem przy stolikach  rozpoczęliśmy degustacje. Grupa III „musiała” :) podwójnie  poruszać się, aby spalić kalorie z dodatkowego pączusia, którego  dostaliśmy od Mamy Gabrysi. Dziękujemy :) W poniedziałek 12 lutego startujemy o 9.30 – BAL KARNAWAŁOWY !!! Oj będzie się działo :)


7 lutego grupa pierwsza – najmłodsza- udała się do  „Domu nad Strumykiem” przy ul. Strumykowej.  Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki, prezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorsko-taneczne . Oklaskiwane były przez dzieci z grup żłobkowych i zaproszonych gości z Klubu Seniora.  „Jesteśmy dumne z postawy przedszkolaków” :)   to słowa, które podsumowały artystyczny występ najmłodszych. Brawo My :)


Styczeń/luty to spotkania, we wszystkich grupach, z okazji Dnia Babci i DziadkaRadość, taniec, wiersz i piosenka: „…dziewięć-dziesięć, dziewięć dziesięć dziadek z babcią radość niesie. Już liczenie kończyć czas, Babciu, dziadku, kocham Was…” – Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznych wypieków :)


12 stycznia  2018 roku dzieci z grupy III, IV i V., poznały historię kropelki wody Przedszkolaki dowiedziały się skąd bierze się woda w kranie oraz samodzielnie zbudowały filtr. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkową kropelkę. PWiK – dziękujemy za ciekawe spotkanie :)                                                                                     


10 stycznia, na zaproszenie SP nr 9, dzieci z grupy IV i V mogły podziwiać uczniów-aktorów występujących w przedstawieniu jasełkowym.  Bardzo dziękujemy z zaproszenie, tym bardziej, że mogliśmy wspólnie kolędować i oglądać absolwentów naszego przedszkola.   SP nr9 – dziękujemy :)                                              


5 tycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, odbyło się uroczyste wręczenie nagród:  II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĄTECZNA BOMBKA”. Troje dzieci z naszego przedszkola dostało wyróżnienie: Nadia z grupy III oraz Kalina i Tosia z grupy V. Dziewczynki otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Dzieciom gratulujemy :) Organizatorom SP nr 13 dziękujemy :)


„Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas, najlepsze prezenty ukryte są w sercach  każdego z nas”…. Warsztaty o charakterze bożonarodzeniowym pod hasłem: „Świąteczne zamieszanie” 15.12. 2017rglogow-info – Dziękujemy :) „Bo kiedy miasto na święta się stroi, nie jeden z nas o przyszłość się boi, nie jeden z nas w marzenia ucieka, wierząc, że spełnienie gdzieś czeka…warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia. Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwują zdarzeń i nie spełniają marzeń…” Serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne : zdrowia, radości …. ..składają Pracownicy Przedszkola Publicznego nr5 :)


12.12.2017 nasze przedszkole odwiedził górnik z kopalni ZG Rudna. Podczas ciekawego spotkania dzieci z grupy III, IV i V mogły zapoznać się z trudną i niebezpieczną pracą w kopalni, zobaczyć maszyny górnicze oraz z bliska obejrzeć mundur galowy. Miały też okazję przymierzyć czako, element stroju. W ramach podziękowania za przybycie pana Mariusza dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny. Dziękujemy!!!                                                                           


6.12. 2017r. w Sali Rajców w głogowskim  Ratuszu  odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Święty Mikołaj - przyjacielem ubogich”. Hania z grupy IV. została wyróżniona w  kategorii przedszkoli. Pozostali uczestnicy z tej samej grupy dostali dyplomy z podziękowaniem i słodkim upominkiem. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!! :)                    


„Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci, to Mikołaj święty  niesie nam prezenty…” Radzie Rodziców dziękujemy za zaproszenie Świętego Mikołaja i zapełnienie worka prezentami :)                               


Dzień Pluszowego Misia, 24.XI, w tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola ulubionego misia, z którym obejrzały przedstawienie  w wykonaniu pań:  „Bajka o Misiu Rozbójnisiu”. Dzieci miały możliwość wspólnego śpiewania, tańczenia i kolorowania misia. Panie kucharki przygotowały słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo Rodzicom Gabrysi z grupy III. za wzbogacenie dekoracji przedszkolnej: Misie –plakaty :) glogow-info – Dziękujemy :)    


„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i Ty” 09X warsztaty o charakterze patriotycznym. Barwy narodowe – Rodzicom dziękujemy, pieśń, deklamacje, taniec, radość i energia :) glogow-ifo – Dziękujemy:)                                                                


Dynia, kabaczek, cukinia, patison – rośliny dyniowate na jesień. Drodzy Rodzice…zachęcamy, abyście  wraz z dziećmi zrobili w domu dekoracje z roślin dyniowatych. Dyniaczek*, Kabaczek*, Cukiniaczek* ewentualnie Patisoniaczek* znajdą honorowe miejsce w szatni. LEGENDA *nazwa jesiennych elementów dekoracyjnych. Dziękujemy za współpracę :)

                                                  


25 X Dzień Kundelka. Pozdrawiamy właścicieli wielorasowych psów. Kundelek Morus lat 17. Lucek lat 12, rasowiec, medalista :)                          


Dnia 23.X  grupa II, z okazji Dnia Ziemniaka,  wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie. Przedszkolaki  zostały serdecznie przywitane, było dużo zabaw, pląsów i  zabawy z chustą animacyjną. Dzieci zajadały się ziemniaczkami z różnym nadzieniem. Do przedszkola wróciły z własnoręcznie wykonanymi jeżykami. Dziękujemy Pani Ani, mamie Igorka  z grupy II. za wspaniale spędzony czas :)                                                                  


20 X grupa IV wybrała się na wycieczkę do siedziby Nadleśnictwa w Głogowie. Na miejscu czekała na nas już uśmiechnięta pani leśnik- Justyna Gabrysz. Podczas warsztatów edukacyjnych pod hasłem „Las w mieście” mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy: z jakich warstw zbudowany jest las, jakie zwierzęta w nim zamieszkują, które są chronione, jak należy zachować się w lesie i jak rozpoznać grzyby jadalne od trujących. Wykonaliśmy również wspólną pracę plastyczną. Zwieńczeniem warsztatów były wręczone nam dyplomy młodego leśnika oraz książeczki o tematyce leśnej. Dziękujemy :)                                                                           


W tajemniczej krainie gadów z agamą brodatą, 17X. Dzieci dowiedziały się czym pokryta jest agama, co je na śniadanie, czy potrafi zmienić kolor, czy ma coś wspólnego z dinozaurami. Dzieci miały możliwość pogłaskania i potrzymania agamy o imieniu Migotka na rękach. Dziękujemy :)                                                  


 „Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy w tym szczególnym, uroczystym dniu dla Oświaty, wyrazili swoje uznanie dla wkładu w troskę o Dobro Dziecka” :)


Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 11X  na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie, dzieci z grupy III, IV i V uczestniczyły  w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Przedszkolaki miały możliwość aktywnie działać m.in w: Stoliczku nakryj się, Pierwsza pomoc dla maluszków, Moje laboratorium. Bardzo dziękujeMY  Szkole Podstawowej Nr 9 za zaproszenie :)                        


Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Była to okazja dla dzieci aby wybrać się na pocztę  i wysłać listy. Od 9 października, przez kolejne dni,  grupy  II, III, IV i V wraz z paniami przygotowały niespodzianki dla czterech  dorosłych osób.  Prywatne cztery  listy w kopertach, dostarczone pocztą i ręcznie pisane. Ciekawi jesteśmy reakcji Adresatów. Z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź. Ps.Obowiązuje nas tajemnica korespondencji, więc nie zdradzamy nic więcej                                                                                        


3X Piknik Rodzinny „Dzień Jabłka” W programie było m.in  pasowanie na  Przedszkolaka, loteria, konkursy…SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  za całą pozytywną energię wysyłaną w kierunku PRZEDSZKOLA!!! I ZA AKTYWNE ZABAWY PODCZAS Pikniku Rodzinnego. glogow-info  -DZIĘKUJEMY :)

               


KARTKA Z KALENDARZA – początek astronomicznej JESIENI Warsztaty integracyjno- edukacyjne całej społeczności przedszkolnej. Przyszła do nas pieszo z kuferkiem  niespodzianek. Zapukała, więc zaprosiliśmy ją do nas. Otuchy dodały jej Dzieci, które czekały na honorowego Gościa razem Sową i  Zajączkiem. Przywitaliśmy Ją piosenką, rymowanką i serdecznym uśmiechem . Integrowaliśmy się podczas zabaw ruchowych, tańca i wyliczanek. A naszą wiedzę sprawdzaliśmy m.in. w zagadkach słownych, dotykowych, smakowych; pakowaliśmy  jesienną garderobę do walizki. Wiedzieliśmy, że dni będą coraz krótsze,  a noce dłuższe… że czas na robienie zapasów. Uczestniczyliśmy w konkursach: rzut orzechem włoskim, laskowym do celu…                                           


KOROWÓD HISTORYCZNY 22 IX nasze przedszkole uczestniczyło, po raz drugi,  w  Korowodzie Historycznym. Grupa V. w strojach średniowiecznych  reprezentowała naszą placówkę. Dzieci miały możliwość obserwowania  m.in. pokazu żonglerki chorągwiami, musztry paradnej i bojowej. Dziękujemy Paniom zaangażowanym w przygotowanie dzieci.       


Witamy po wakacjach Przypominamy, że schodzenie dzieci odbywa się do godziny 8:00, a odbieranie od godziny 14:30. Dziecko powinno być przekazane pracownikowi przedszkola, dyżurującemu w szatni. Dzieci mogą być odbierane przez rodziców oraz osoby upoważnione, posiadające zdolność do czynności prawnych. Zebrania z rodzicami odbędą się w drugim tygodniu września (dokładny termin zostanie podany na tablicach informacyjnych grup).


Finał konkursu „Czyściciel Świata” Nasze dzieci zebrały 463,64 kg plastikowych nakrętek oraz 79,00 kg baterii. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim dzieciom. Będziemy kontynuować kampanię w przyszłym roku szkolnym.


06.06.2017 Wycieczka Górsko – pokaz rzeźbienia w drewnie, zwiedzanie galerii rzeźb, pieczenie i degustacja chleba, robienie masła, ognisko i degustacja kiełbasek


Dzień Dziecka 2017 OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA Tradycyjnie, zabawy na powietrzu oraz niezliczone atrakcje towarzyszące wprowadziły dzieci w radosny nastrój. Organizatorem była Rada Rodziców, a w opiece nad dziećmi wspierali nas uczniowie G4. Bardzo dziękujemy za pomoc. Wśród atrakcji można wymienić: zabawy ruchowe z Tygryskiem, harce z Myszką Miki, watę cukrową, bańki mydlane, ZUMBĘ, dmuchańce od Pana Jurka, pogadankę edukacyjno-profilaktyczną Saperów JW w Głogowie oraz pogadankę ze Strażakami OSP, słodkości od rodziców… To był wyjątkowy dzień…


Mały-Art 2017 „Po drugiej stronie tęczy” Spektakl w wykonaniu przedszkolaków z okazji Dni Rodziny. Galeria GPI Dziękujemy za całoroczną współpracę, inspiracje, wypieki, Państwa obecność w przedszkolu podczas codziennej pracy z dziećmi, w czasie zajęć otwartych, uroczystości …


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI Rekrutacja do przedszkola została zakończona.


Witaj WIOSNO!


5 grudnia 2016 Odwiedziny Świętego Mikołaja:) Nic dodać nic ująć… Radzie Rodziców dziękujemy za zaproszenie Św. Mikołaja :) Św.Mikołaja zapraszamy za rok…


23-24 listopad 2016r. Tradycją się stało z Pluszowym Misiem zabaw było mało.  A gdzie? W Bibliotece na ul. Norwida obchodziliśmy święto ulubionego pluszaka, bohatera wielu opowiadań dla dzieci, towarzysza snu, lekarstwa na dziecięce troski… Dziękujemy i czekamy na kolejne wspaniałe spotkanie:)


15 listopada 2016 r. Warsztaty integracyjne „Jesteśmy Polakami i Ja i Ty i On” Dzień Niepodległości w przedszkolu- historia, tradycja, pieśni i zabawa.


6 października 2016 r. Warsztaty profilaktyczne prowadził pan Krzysztof Skorobogaty. Dzieci oglądały prezentację na temat obiegu wody w środowisku, dowiedziały się jak dbać o nią i oszczędzać oraz wykonały ćwiczenia polegające na oczyszczaniu brudnej wody. Dziękujemy PWiK w Głogowie i zapraszamy na kolejne spotkania.


22 września 2016 r. Dni Turystyki


5 września 2016 r. Fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza czytają przedszkolakom uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Polskich Odkrywców w Głogowie. Dziękujemy za odwiedzenie najmłodszych czytelników :)

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz